Wody podziemne i powierzchniowe to niedoceniony zasób, który stanowi jedno z najważniejszych bogactw świata. Właściwa gospodarka wodna wpływa na harmonijny i bezpieczny rozwój kraju poprzez zapewnienie najważniejszych ludzkich potrzeb. Aby to się stało, niezbędne jest obywatelskie i świadome społeczeństwo, które będzie posiadało szeroką wiedzę o wodach podziemnych i powierzchniowych. Nasze materiały będą ku temu służyły.

World Water Day 2022

Na stronie www.worldwaterday.org możemy m.in. przeczytać „Wody gruntowe są niewidoczne, ale ich wpływ jest widoczny wszędzie. Niewidoczne, pod naszymi stopami, wody podziemne są ukrytym skarbem, który wzbogaca nasze życie. W miarę jak zmiany klimatu będą się pogłębiać, wody gruntowe będą miały coraz większe znaczenie. Musimy współpracować, aby w sposób zrównoważony zarządzać tym cennym zasobem.

Niewidzialne uczynić widzialnym – rzecz o wodzie i wodach podziemnych Wrocłąwai i Dolnego Śląska.

Przedstawiamy Wam wspólną inicjatywę SHP i Polskiego Komitetu Narodowego International Association of Hydrogeologists łączącą wydarzenia z okazji Dnia Wody na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska „Niewidzialne uczynić widzialnym – rzecz o wodzie i wodach podziemnych Wrocławia i Dolnego Śląska„.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń u naszych partnerów: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina.

Dzień Wody wspierają: MPWiK Wrocław, Wody Polskie, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Akademickie.

Więcej informacji na temat Światowego Dnia Wody 2022 znajdziecie na plakacie.

Facebooklinkedin

Dodaj komentarz